Valentinská 8, Staré Město

Tradiční hospoda je pojem, pod kterým si téměř každý představí hlavně dobré pivo spojené s klasickou českou kuchyní. Restaurace U Parlamentu tuto definici nepochybně naplňuje. Už samotný dřevěný interiér restaurace dává najevo, že tady se budete cítit jako doma. A doma je přeci vždycky nejlíp!

Roh Valentinské a Kaprovy ulice – tohle místo si zapamatujte, protože my zde rozhodně nejsme naposled. Pokud také netoužíte po ničem jiném než po vychlazené, dobře ošetřené plzeňské dvanáctce, je tohle pro vás místo ušité na míru. Není to však jen o pivu. Zmíněná česká klasika na talíři, je to, co v pražských restauracích bude mít vždycky svou neotřesitelnou pozici. A tady tomu není jinak. Dokonce se neostýcháme tvrdit, že zde je česká kuchyně dominantou.

Kdo je typický zákazník takového podniku? Odpověď vás možná překvapí. „Ze sedmdesáti procent to jsou za normálního stavu především turisté,“ poukazuje na zajímavý fakt provozní Jaroslav Vencl. Možná trochu překvapivé, ale také zároveň potěšující, že i lidé ze zahraničí dokáží ocenit kvality tradiční české hospody. Neznamená to však, že by zde neexistovali typičtí štamgasti. Mezi ně patří i řada lidí z umělecké sféry. Herce ani hudebníky jsme tu v této době samozřejmě nezastihli, ale úroveň zdejší kuchyně nám potvrdil senátor Jiří Oberfalzer, který se zde občas zastaví u okénka.

Restaurace funguje skrze výdejové okénko i přes rozvozové portály. Snad však brzy budou ke stolům moci zasednout znovu nejen místní štamgasti, ale třeba právě i vy. My se rozhodně těšíme!

Výdejové okénko je otevřeno od 11 do 20 hod v pracovních dnech.

Více na Facebooku