Billem Clintonem, Václavem Havlem a světovými jazzovými muzikanty proslavený klub Reduta opět hostil další pokračování cyklu pořadů s názvem „Setkání osobností“, který pro seniory pořádá Městská část Praha 1.

„Do našeho tradičního pořadu zveme zajímavé osobnosti, které za sebou mají kus práce a životní příběh a dokážou poutavě vyprávět a často i muzicírovat,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Tentokrát se s ním na podiu sešli americko-kanadská vizážistka českého původu Alena Klenot, zpěvačka Michaela Nosková a hudebník, skladatel a zastupitel Prahy 1 Zdeněk Barták.

I díky Aleně Klenot se tentokrát hovořilo hlavně o zdravém životním stylu, vitalitě v každém věku a o tom, jak se popasovat se stárnutím. „Člověk by měl hlavně dělat to, co má rád, protože u toho samozřejmě déle zůstane, a tak jestliže má rád procházky a výlety, měl by se jim co nejčastěji, nejlépe každý den, věnovat. U lidí nad padesát let je pak důležitější než dříve jídelníček, zejména antioxidanty, které jsou v zeleném čaji nebo v zelenině a ovoci,“ popsala Alena Klenot.

O hudbu a pěkné písničky se pak tentokrát s úspěchem postarali zpěvačka Michaela Nosková a na klavír hrající Zdeněk Barták.

Alena Klenot, která před téměř čtyřiceti lety utekla z komunistického Československa, působila dlouhá léta jako dvorní vizážistka a stylistka kanadské zpěvačky Céline Dion. Spolupracuje ale také s Lady Gaga a dalšími hvězdami.

Za svou hlavní činnost nyní považuje „antiaging“. K tomuto tématu také napsala knihu „Jsem příliš mladá, abych zestárla“. Spolu s hvězdou televizního seriálu Krok za krokem Suzanne Somers, jež nyní působí jako spisovatelka, pak pořádá semináře pro ženy, ve kterých jim společně vysvětlují, proč stárneme a co s tím.