Obrazy, zrcadla a kouzlo domova v pasáži U Nováků,

Vytvořit útulné cosi, čemu se říká kouzlo domova, není nic jednoduchého a k doladění interiéru se neobejdete bez drobných detailů, které vaše dílo korunují. S těmi vám rádi pomohou v malém krámku Paspartování a rámování, dekorace (Deccoart) ve Vodičkově ulici 30, v pasáži U Nováků. Jak název obchůdku napovídá, můžete si zde také nechat odborně zarámovat i obrazy či zrcadla různých tvarů a velikostí.

Sice nevelký, ale o to příjemnější a útulný krámek o ploše pouhých patnácti metrů čtverečních provozuje sympatická paní Marie Sladká. „Jsme v těchto prostorách od Vánoc 2020, kdy jsme se sem přestěhovali z původní provozovny na Malé Straně. Tam jsme předtím působili osm let,“ vzpomíná.

Obchůdek provozuje se svým kolegou, který je rámař. Díky tomu tvoří rámy k obrazům všemožných druhů a tvarů jeden z jejich hlavních sortimentů. A že to není jen rámování do umělohmotných rámečků jako v nábytkových řetězcích, o tom svědčí fakt, že pracují i pro sběratele umění, výtvarníky nebo třeba pro muzea.

„Naší specialitou je výroba zrcadel. Jsme schopni je vyrobit v různých velikostech i tvarech. Snažíme se maximálně vyjít vstříc požadavkům našich zákazníků,“ vysvětluje paní Marie. Pokud tedy potřebujete zrcadlo, ať už obyčejné nebo atypické, je tento krámek místem, kde se můžete zastavit a objednat si jeho výrobu.

Další významnou součástí sortimentu obchůdku je bytová dekorace. Jde o výrobky vkusné a přitom cenově dostupné. Dováží je v limitovaných sériích zhruba od padesáti výrobců z Holandska. Právě Holanďani jsou totiž v tomto oboru vyhlášení.

„Naše zákaznice dost často říkají: Proč jsem obcházela celou Prahu křížem krážem, když to, co hledám, tu máte na jednom místě,“ říká paní Sladká a dodává: „Jsme krámek, kam si například chodí ženy pro drobné dárky svým kamarádkám, se kterými si jdou jednou za čas posedět u kávy a potřebují pro ně nějakou milou maličkost.“

V obchodě si můžete vybírat třeba dekorace ve stylu Provence nebo Moderna. Najdete zde například trendové kovové nádoby kombinované se sklem nebo kusy z černého kovu doplněné zlatou barvou. Zákazník zde má k dispozici vzorkovníky k různým druhům zboží a na čemkoliv se dá domluvit.

Tím však možnosti krámku paní Sladké nejsou zdaleka vyčerpány. Nedílnou součástí nabídky jsou repase a repliky českého dřevěného nábytku. Ten samozřejmě v prodejně nenajdete, protože by se do omezeného prostoru samozřejmě nevměstnal. Na jeho nabídku se však můžete podívat na webových stránkách www.deccoart.cz, kde najdete též e-shop pro ostatní zboží z tohoto obchodu.

Neváhejte tedy navštívit tento milý obchůdek v pasáži U Nováků, ať už chcete jen nějakou drobnost pro doplnění interiéru své domácnosti, zarámovat obraz či zrcadlo nebo třeba sháníte kus stylového nábytku. To vše tu najdete. Nejsnáze se do něj dostanete z Vodičkovy ulice č. 30 ve směru k Divadlu ABC. Najdete ho po levé straně. Otevřeno tu mají v pondělí a v úterý od 14.00 do 17.30 a ve středu a ve čtvrtek od 12.00 do 17.30, v pátek pak od 10.00 do 13.00. Další informace jsou k dispozici na www.deccoart.cz nebo na facebooku @Deccoart.