Templová 6, Praha 1 – Staré město

Lampa před obchodem připomíná dobu, kdy ji kdysi rozsvěcoval lampář dlouhou tyčí. Na vývěsním štítu se skví nápis První republika, a když se odhodláte otevřít dveře módního butiku, skutečně na vás dýchne atmosféra dob dávno minulých.

Na figurínách i štendrech visí bohatá nabídka šatů, blůzek, šál a obrovských, překrásných šátků, co kus to model. Přesto nelze hovořit o módě jen pro bohaté. Pokud si zákaznice vezmou s sebou své mužské protějšky, budou mít dost času na zkoušení, protože i pro mužské oko se v obchodě nacházejí zajímavé kousky. Můžeme zde objevit originální cínové záložky do knih, sklenky oplétané kovovými vlákny, těžítka, bižuterii, obrázky a jiné okrasné předměty. Vše z ručních dílen českých rukou. Pánové si mohou sednout do příjemného sofa počkat na dámu, až si podle svého vkusu, vybere, co chce.

Obchodu vládne velmi sympatický personál, který dobře umí poradit i nabídnout ten správný kousek. Dnešní doba ovšem nákupům moc nepřeje. Na Starém Městě mnoho turistů ještě nepotkáte, a tak zdejší dámy využívají každou příležitost, jak dostat návštěvníky do velmi krásného a útulného prostředí. „Snažíme se, jak se dá,“ svěřuje se nám majitelka, paní Eva Šolerová,“ i když nás zákazníci hledají hůře kvůli zavřenému průchodu z Králodvorské ulice. Ten je od doby pandemie uzavřen a my se modlíme za to, aby vše bylo ve starých kolejích a zákazník k nám měl blíže“.

Vstupte do První republiky, je na Starém Městě už pro vás 12 let a její kousky jsou navíc nadčasové a sluší!

FB: facebook.com/daja1927

Informace o našich provozovnách, ale i další zajímavosti si můžete přečíst v radničním magazínu JEDNA.