Malostranské náměstí ve čtvrtek v podvečer ukázalo, že i historické centrum města může vonět ohněm, znít písničkami a navrch k tomu nabídnout příjemné posezení pro sousedy, v tomto případě navíc u prostřeného a rekordně dlouhého stolu. Spolek KampaNula tam totiž uspořádal v pořadí už osmý ročník benefiční akce s názvem Prostřený stůl.

Před osmi lety se začínalo na Maltézském náměstí, a když Malostranské náměstí konečně přestalo vypadat jako parkoviště a vrátilo se místním, jednou z nejvýznamnějších akcí na něm se stal právě Prostřený stůl.

„Už osmým rokem tak funguje tradice, kdy místní živnostníci prostřou svoje jídlo a pití a nabídnou ho sousedům a návštěvníkům. Příchozí si zakoupí konzumační lístky v hodnotě 100 korun a celkový výtěžek je pak určen na podporu Nadace Artevide, která pomocí unikátní metody učí malovat nevidomé děti, Konzervatoře a střední školy Jana Deyla pro zrakově postižené,“ popsal místostarosta Prahy 1, spoluzakladatel spolku KampaNula a moderátor celé akce Petr Hejma.

I tentokrát se živnostníci z okolí vytáhli a na jejich stáncích voněly koblihy, domácí chleba, škvarkové placky, buchty, koláče, štrůdly, šunky, nakládané delikatesy, quiche nebo pomazánky. A k tomu na zapití skvělá piva a limonády.

Prostřený stůl ale nebyl – stejně jako každý rok – jen o jídle, ale i o prodejní výstavě obrazů dětí vedených odborníky z Nadace Artevide a o výborné muzice v podání pěveckého sboru Bruncvík, studentů z Konzervatoře a střední školy Jana Deyla, Muzikantů z Kampy a dalších zejména mladých hudebních talentů z Malé Strany a okolí. Děkujeme všem, kteří prostřeli, těm, kteří zakoupili, i těm, kteří vystoupili nebo i jinak přispěli ke zdárnému průběhu a výsledku krásné benefiční akce. A hlavně vás všechny zveme na další Prostřený stůl, který se tentokrát uskuteční 10. září na Betlémském náměstí.