Akcí, při kterých se můžete veselit a dobře se najíst, navíc v unikátním historickém prostředí, a ještě tím pomoc potřebným, ta takových není opravdu mnoho. K těm zdařilým, které mají navíc již letitou tradici, patří bezesporu benefiční akce s názvem Prostřený stůl.

Ten se u nás konal již podesáté. Letos se odehrála v podvečer prvního letního dne, tedy 21. června, v nádherných kulisách Malostranského náměstí.

Pořádali ho občanské sdružení KampaNula ve spolupráci s Nadací Artevide a s podporou Městské části Praha 1, Městské policie Praha 1 a sboru zdejších dobrovolných hasičů.Výtěžek z akce putoval ve prospěch zdravotně postiženýchdětí z Nadace Artevide, a to především na nákup školních a malířských pomůcek.

Jak akce, jejímž středobodem byl čtyřicet metrů dlouhý prostřený stůl, probíhala? Každý, kdo přišel, si mohl zakoupit za 100 korun kupón, na kterém měl vyznačená čtyři jídla či nápoje. Za ně si pak mohl pořídit něco dobrého na zub ve stáncích rozmístěných v těsném okolí stolu. Takto nashromážděné peníze pak putovaly ve prospěch dětí z Nadace Artevide.

Hudební program zajistili například Hudební soubor nevidomé mládeže, Muzikanti z Kampy, sólisté ze Sboru Vratislavka, Radek Žalud a žáci Deylovy konzervatoře. Součástí čtyřhodinové akce byla i prodejní výstava obrazů zrakově postižených dětí z Nadace Artevide.