Je hned několik povolání, která se v současné situaci nedají označit jako snová. V první řadě jistě člověka napadnou zdravotníci, kteří si v přetížených nemocnicích už zase sahají na dno svých rezervoárů psychických i fyzických sil. Méně zjevně nezáviděníhodné postavení mají dramaturgové. Jen ve Skautském institutu za poslední dva roky přichystali už celé desítky později zrušených akcí…

Takže uvidíme, jak to s prosincem nakonec dopadne. Ale! Nachystáno je toho – pro stoprocentně bezinfekční účastníky hodně. Na Staromáku vás (snad fyzicky, případně snad aspoň online) čeká přednáška o udržitelných mýdlech (6. 12.) nebo o zákulisí blížícího se předsednictví Evropské unie (7. 12.), panelová diskuze o globální odpovědnosti (14. 12.) a pavlačové provedení “rybovky” (18. 12.).

Na druhém břehu Vltavy, ve Skautském institutu v Rybárně na Kampě, který se zaměřuje hlavně na rukodělné kurzy a workshopy, se můžete v prosinci naučit vázání sešitů (3. 12.), vyrábění vánočních ozdob (6. 12.), základy pletení z vlny (7. 12.), skládání písní (9. 12.) nebo vánočního frézkování do skla (13. 12.).

Podrobnosti o jednotlivých událostech, o spoustě dalších, které jsme zde nezmínili, a o eventuálním přesouvání do online varianty najdete na Faceboocích: @sinastaromaku, @sivrybarne.