Vodičkova 701/34, Praha 1 – Nové město

Jste Francouz a rozhodnete se žít v Čechách. Brzy zjistíte, že u nás jsme v poznávání kvality sýrů hodně pozadu a většině stačí ty průmyslově vyráběné…

Gaël Dandelot přijel do Čech v roce 2003. Samozřejmě, že se začal shánět i po sýrech, na které byl ze své domoviny zvyklý. Nenašel je, a proto ho napadlo, že by si je mohl nechat dovážet a případně i prodávat. První obchod otevřel v Praze 7 a v roce 2013 se s ním přestěhoval do pasáže Lucerna.

Sortiment, který v obchodě Gaël prodává nejspíš nikde jinde nenajdete. Díky svým znalostem zásobuje svůj podnik zajímavými regionálními výrobky ze sladké Francie, jejichž základ je v nepasterizovaném mléku. V tom je totiž kouzlo dokonalé chuti a teprve pak vzniká sýr jako čistě přírodní produkt. Nabídku obchodu doplňují třeba produkty ze Švýcarska, což je další země sýrům zaslíbená.

Sýrů všeho druhu najdete v regálech opravdu požehnaně. „Je potřeba je prodávat v tom správném okamžiku, kdy jsou právě nejlépe zralé. Pak bude mít konzument v ústech tu nejlepší chuť sýra,“ zasvěcuje své zákazníky sám pan šéf.

Kromě sýrů najdete v obchodě také chutné klobásky, paštiky, husí jatýrka a další pochoutky. Za normálních časů funguje obchod také jako bistro. Pokud si v nabídce vyberete, můžete k nákupu přidat i nějaké francouzské víno a k navození atmosféry návštěvy země galského kohouta už prakticky nic nechybí.

Otevřeno pondělí až sobota 10 – 19 hodin