Do 29. února můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout výstavu představující aktuální tvorbu českého fotografa a vizuálního umělce Jiřího Machta, obsahující zejména originální kombinovanou techniku koláží, využívající zrcadla, nevšední materiály, výtvarné prostředky a barvy.

„Galerie 1 velmi ráda představuje zajímavé tvůrce a umělecké projekty, ale i obecně prospěšné aktivity, a to vše se spojilo ve stávající expozici a v jejím slavnostním zahájení,“ okomentoval 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr skutečnost, že součástí vernisáže výstavy bylo i předání jednoho z obrazů Jiřího Machta nadačnímu fondu Pink Bubble Martiny Šmukové, kterému fotograf pravidelně věnuje své dílo do dražby, jejíž výtěžek je určen na podporu léčby dětí s onkologickým onemocněním. Úvod vernisáže byl navíc spojen se studentským projektem zabývajícím se vnímáním umění odborníky i veřejností.

Kurátorkou výstavy Jiřího Machta s názvem Probuzení 2020 je Renáta Mužíková. Expozice je přístupná od úterý do pátku (10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00) a v sobotu (10:00 – 14:00). Pondělí, neděle, svátky zavřeno.

Další informace o Galerii 1 naleznete ZDE.