Zaplněný sál Malostranské besedy s výraznou převahou dámského publika sledoval 17. března hudebně literární pořad Martiny Preissové a Dagmar Zázvůrkové nazvaný Opravna duší. Další díl oblíbeného cyklu Pohodové melodie se vydařil – divačkám se nechtělo domů.

„S Dášou jsme se seznámily nedávno a troufám si tvrdit, že se z nás staly přítelkyně. Řekly jsme si, že každá umíme něco a když to spojíme, můžeme být spolu déle a častěji,“ vysvětlovala herečka, členka činohry Národního divadla Martina Preissová, jak vznikl společný autorský projekt. „Proč Opravna duší? Máme zato, že když si člověk na chvíli sedne a zaposlouchá se třeba do povídky nebo nějaké písně, zapomene na vše, co ho tíží, trápí a duše se mu alespoň na chvíli opraví. To je naše krédo,“ doplnila.

Právě povídky a fejetony z knih Preissové Jak jsem nebyla na lvech a jiné příhody i Mají v nebi skleničky? přečtené jejich autorkou představovaly jeden z »pilířů« hodinového pořadu. Tím druhým byly písně převážně (ale nejen) ze společné »dílny« obou protagonistek interpretované herečkou a zpěvačkou Dagmar Zázvůrkovou. O jejich klavírní doprovod se postaral známý jazzový pianista Vladimír Strnad. Po skončení představení pak obě účinkující vyhověly přáním mnoha divaček o společnou fotografii, zájemci si také mohli zakoupit knihu Martiny Preissové.