Hřiště Na Františku hostilo ve středu sportovní hry pro děti z mateřských škol Prahy 1. A že nám v našich mateřinkách vyrůstají zdatní malí sportovci, potvrdily nejen nadšené výkony, ale i úctyhodný počet dětí, kterých dorazilo 140!!!

„Jsou tady šikovné děti?!“ zvolal při slavnostním nástupu hlavní průvodce sportovními hrami a známý sportovní moderátor České televize Stanislav Bartůšek. „Jóóó´!!!“ zaznělo celým Františkem sborově, a nebylo to nějaké vytahování, protože předškoláci z Prahy 1, ti se jen tak zahanbit nenechají.

Opičí dráha, skok z místa, hod míčkem a sprint je nerozházely a pod dohledem svých paní učitelek, týmu zástupkyně ředitelky ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského Lenky Pajkrtové a rodiny Dykastových ze společnosti H-Triatlon se opravdu činily.

„Mám z našich předškoláků velkou radost a to samé určitě i paní učitelky. Jsou šikovní, je vidět, že se jim ve školkách hezky věnují, a poctivě a nadšeně makají. Myslím, že nám tu vyrůstají noví sportovci a možná i reprezentanti, i když nejdůležitější je samozřejmě to, aby je sport bavil a dával jim radost,“ uvedla hlavní hostitelka a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková a nezapomněla poděkovat všem organizátorům za perfektní průběh.

A sportovní výkony si zaslouží i krásné ceny, a tak si děti domů za odměnu odnesly diplomy, dobroty, hry, sportovní náčiní, opravdové medaile i krásné poháry.