Další plavecké závody určené pro širokou veřejnost a pořádané Městskou částí Praha 1 hostil v sobotu odpoledne legendární sokolský Tyršův dům.

„Po zimě se začínáme pořádně rozhýbávat a plavání je k tomu ideální. Jsem moc rád, že plavci z Prahy 1 nezaváhali a dorazili,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy a hlavní pořadatel závodů Filip Kračman.

Každý účastník si bez ohledu na výsledek domů tradičně odnesl účastnický list, vítězové jednotlivých kategorií pak obdrželi z rukou Filipa Kračmana diplomy a poháry. „Účast byla poměrně vysoká, hlavně pak u dospělých. Polepšit by se měla kategorie od 13 do 18 let,“ shrnul organizátor plaveckých závodů Karel Kovařovic z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

V kategorii do sedmi let zvítězili Dorota Komárková a Johan Tournier, od osmi do dvanácti let Lenka Aleva a Július Aleva, od devatenácti do pětatřiceti Kristýna Voženílková a Miroslav Aleksoki, od třiceti šesti do padesáti Martina Policarová a Matouš Tournier, od jedenapadesáti do šedesáti let Miroslava Dostálová a Tomáš Trnka a v kategorii od jedenašedesáti let Hana Mašková a Jaroslav Šonka.

Tradiční účastnice – třiadevadesátiletá paní Marie Brdlíková – se tentokrát pro lehkou virózu nemohla zúčastnit, ale všechny plavce a organizátory moc pozdravovala.

„Věřím, že paní Brdlíkovou a řadu dalších plavců přivítáme na dalším plavání, které pořádáme 16. června, a to opět v Tyršově domě,“ uzavřel Filip Kračman.