Tělocvična ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského hostila v sobotu tradiční futsalový turnaj pořádaný Městskou částí Praha 1 pod patronací radního pro sport, kulturu a mezinárodní vztahy Filipa Kračmana.

 Počasí venku přálo běžkařům, otužilcům a stavitelům sněhuláků, kdo ale dorazil do tělocvičny v Petrské čtvrti, určitě nelitoval – sportovec i fanoušek. Jednotlivé zápasy turnaje totiž nabídly opravdu kvalitní a bojovné výkony, za které by se v žádném případě nestyděli ani profesionálové.

„Jsem moc rád, že si futsalisté turnaj užili a zároveň nabídli skvělý sportovní zážitek. Děkuji také organizátorskému týmu za výbornou přípravu,“ ocenil radní Prahy 1 Filip Kračman, který si turnaj nenechal ujít.

Gratulace a ocenění směřují také k prvnímu v pořadí – týmu Planet Express A. Druzí skončili borci z Planet Express B a třetí místo pak obsadili futsalisté z FC Staré Město.

Jak jsme už upozornili dříve, milovníci sportu z Prahy 1 se díky radnici mohou těšit na skutečný sportovní nástup jara. „V sobotu 21. dubna srdečně zvu všechny generace od předškolních dětí až po seniory na plavání v Tyršově domě, kde se plavkyně a plavci mohou těšit na účastnické listy a ti nejlepší na diplomy a poháry. V neděli 20. května pak na Kampě připravujeme sportovní festival Move fest. Tak si to určitě nenechte ujít. Bude to stát za to,“ pozval všechny sousedy radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman.