Pražské krajské kolo soutěže Zlatý erb, která hodnotí webové stránky a elektronické služby měst a obcí, už zná své vítěze a Praha 1 po právu slaví! Za svůj Portál krizového řízení a bezpečnosti totiž získala první místo v kategorii „Nejlepší elektronická služba“. Skvělého výsledku dosáhla ve velmi tvrdé konkurenci.

„Je to velké ocenění a já děkuji všem, kteří se o ně zasloužili. Obrovské množství práce, které stálo za vznikem ´Portálu krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1´, umožnilo vznik zcela jedinečné a velmi užitečné služby. Ocenění je pro nás cennější tím, že z našeho vlastního kritického pohledu jsme na začátku a portál je teprve první z plánovaných služeb, které pro naše občany připravujeme,“ prohlásil zástupce starosty Prahy 1 pro informatiku, dopravu a úklid Richard Bureš, který ocenění převzal.

Portál krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1 (kp.praha1.cz Odkaz na externí stránky) nabízí kromě jiného dopravní aktuality, aktuální počasí, včetně varování před nebezpečnými jevy v počasí a znečištěním v ovzduší, mapové aplikace, online kamery, ale také pokyny pro chování v krizových situacích, důležité dokumenty a užitečné kontakty.

„Portál ve své veřejné části nabízí přínosné informace, které lze využít v jakoukoliv denní dobu: před odjezdem do práce či školy, při plánování trasy jízdy automobilem, ale také ve chvílích a situacích, které většinu z nás překvapí a kdy je nutné jednat rychle a hlavně správně. Obsahuje ale i neveřejnou část, sloužící krizovému štábu a vedení radnice při koordinaci a řízení případných krizových situací,“ vysvětlil Richard Bureš.

Více informací: www.zlatyerb.cz  Odkaz na externí stránky  a http://kp.praha1.cz  Odkaz na externí stránky
Podrobné výsledky krajského kola hl. m. Prahy najdete zde www.zlatyerb.cz/vysledky-krajskeho-kola-hl-m-prahy/