Druhý lednový víkend hostila Praha 1 šestý ročník soutěže Dance Time Gala Cup, pořádané Svazem učitelů tance (SUT) ČR. V neobarokním sále Boccaccio, kterým se od dob první republiky pyšní Grand Hotel Bohemia, se představili tanečníci všech věkových kategorií – od těch nejmenších přes juniory a mládež až po dospělé. Nejlepší amatéři i profesionálové byli oceněni na sobotním reprezentačním galavečeru.

Partnerem akce byla městská část Praha 1. „Se svazem spolupracujeme dlouhodobě. Pomáháme mu s mediální propagací nebo poskytujeme záštity,“ připomněl zastupitel a také předseda Komise kultury a sportu Giancarlo Lamberti a dodal, že on sám má k tanci velmi vřelý vztah. „Jsem sice naprostý amatér, ve středoškolském věku jsem absolvoval pouze základní taneční, ale tanec jsem měl vždycky opravdu hodně rád a plesy doslova miluji. Tancem člověk dokáže vyjádřit mnohem víc věcí než slovy, na parketu vzniká v tanečním páru těžko popsatelná až intimní energie, která se slovně vůbec nedá definovat.“

Lamberti v průběhu galavečera ozdobeného několika špičkově provedenými tanečními ukázkami předal ocenění profesionálnímu páru Jaroslav Suchý – Irina Maizlisch. „Zasloužili si je za to, že se stali vicemistry Evropy v latinskoamerických show-dance,“ uvedla organizátorka taneční soutěže Dance Time Gala Cup Petrana Slámová. „Ocenění jsme ve skoro stotřicetileté historii SUT předávali vůbec poprvé – i tím je dnešní večer výjimečný. Získali je tanečníci ve společné kategorii profesionálové-amatéři, senioři z amatérské ligy i profesionálové, kteří reprezentují Českou republiku a SUT na vrcholných zahraničních soutěžích,“ doplnila.