Plavání s Městskou částí Praha 1 – tak se jmenuje už tradiční sportovní akce v Tyršově domě, určená rekreačním plavcům všech věkových kategorií – od předškolních dětí až po seniory. Poprvé po prázdninách se uskutečnila tuto sobotu a její další konání je naplánováno na 23. listopadu mezi 14. a 18. hodinou. A stejně jako vždy budou na všechny plavce čekat upomínkové listy a na ty nejrychlejší pak krásné poháry.

„Všechny milovníky plavání srdečně zvu! Účast je bezplatná a ti, kteří si nechají změřit čas, mají po dobu závodu bezplatný vstup do bazénu Tyršova domu. Těšíme se na předškoláky, školáky, studenty i ty dříve narozené,“ prohlásil radní Prahy 1 Petr Burgr, pod jehož záštitou se Plavání s MČ Praha 1 koná.

A že neplatí žádná věková omezení, dokládá tradiční účastnice paní Marie Brdlíková, ročník 1921, která chybí pouze tehdy, když onemocní její podstatně mladší neteř, jež ji doprovází. „Odjakživa jsem ráda plavala, ale nebylo to nic moc. Když mi pak bylo asi padesát, tak mi neteř řekla, že se na to nedá dívat, a vzala si mě do parády,“ prozradila nám paní Marie svůj recept na úspěch.

A kdo si v sobotu odnesl pohár pro vítěze v jednotlivých kategoriích? Nicol Peršlová, Slávek Bonezatu, Klára Lieblová, Petr Horský, Randall Bolanos, Radana Peršl, Tomáš Fabian, Monika Hášová, Václav Valtr, Dana Beňová a ve své speciální kategorii 95+ Marie Brdlíková. Gratulujeme a na shledanou!