Kantátu Carmina Burana, z pera německého skladatele Carla Orffa, představily ve čtvrtek večer v Rudolfinu Symfonický orchestr hl. m. Prahy pod taktovkou Petra Vronského a Kühnův smíšený sbor. Koncert za podpory Městské části Praha 1 uspořádalo rádio Classic Praha.

 „S rádiem Classic Praha dlouhodobě spolupracujeme na propagaci klasické hudby a kultury obecně, a protože mám rád, jak v tomto rádiu říkají, ´největší hity za posledních pět set let´, s potěšením jsem přijal pozvání na koncert v Rudolfinu,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

 Carmina Burana byla složena na motivy stejnojmenného souboru středověkých náboženských, satirických, moralistických, ale i milostných či pijáckých básní a písní, pocházejících z 11. až 13. století. Sepsány byly kolem roku 1230 a z tohoto rukopisu, objeveného roku 1803, jich Orff vybral čtyřiadvacet (z celkového počtu 254). Rukopis je uložen ve Státní bavorské knihovně.

„Rádio Classic Praha je krásné a krásné jsou i takovéto koncerty. Moc děkujeme Praze 1 a panu starostovi Oldřichu Lomeckému, kteří nás tradičně podporují,“ ocenil majitel rozhlasové stanice Petr Stuchlík, jenž zároveň prozradil, že během několika týdnů oznámí zásadní změnu v historii rádia, jež určitě pomůže i klasické hudbě jako celku.

Více informací: www.classicpraha.cz.