Letos naposledy bojovali plavci v Tyršově domě o Pohár starosty Prahy 1. Po celé sobotní odpoledne mohli postupně přicházet a v rámci svých kategorií porovnávat svoje plavecké umění s ostatními sportovci. A jak je dobrou tradicí tohoto plaveckého závodu, pohár nakonec získali zástupci opravdu všech generací.

„Letošní poslední plavání bylo zároveň předznamenáním blížícího se adventu a já jsme velmi rád, že je o plavání mezi našimi dětmi i dospělými zájem a že tento zájem roste. Proto jsme také pro příští rok předjednali o jeden termín navíc, a tak místo třech termínů jako dosud nabídneme plavání v únoru, dubnu, červnu a září,“ vysvětlil radní Prahy 1 pro sport, kulturu a zahraniční vztahy Filip Kračman, který sobotní závod nejen slavnostně zahájil, ale na jeho konci navíc těm nejlepším předal diplomy a poháry. Kromě nich obdržel každý z více než sedmi desítek účastníků tradiční účastnický list.

I posledního závodu se zúčastnili plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější, a tak zatímco v kategorii do 7 let zvítězil Johan Tournier, nejstarší účastnicí byla třiadevadesátiletá Marie Brdlíková.

Paní Brdlíková se sice letos nemohla zúčastnit úplně všech závodů a do tréninku se dostala až hlavně v posledních třech týdnech, ale velmi by se mýlil ten, kdo by to přičetl snad jejímu věku anebo nějaké nemoci. To tedy ne! Důvodem bylo onemocnění její neteře, jež zároveň plní funkci trenérky. Nyní už je paní neteř fit a paní Brdlíková se může naplno věnovat svému milovanému sportu.

Když jsme se jí zeptali, jestli se na ni můžeme těšit i v příštím ročníku, usmála se a řekla: „Dá-li Pán Bůh…“

Tak držíme palce a moc se, pokud to má nějakou váhu, přimlouváme.

V kategorii 8 až 12 let plavali nejrychleji Marie Fišárková a Julius Aleva, v kategorii 13 až 14 Anna Rittsteinová a Daniel Vincenc, 15 až 18 Agáta Rajdlová, 19 až 35 Eva Matoušková a Štěpán Krátký, 36 až 50 Lucie Deýlová a Přemysl Čech, 51 až 60 Ivana Pecháčková a Vladimír Rejč a nad 60 let Hana Mašková a Jaroslav Šonka.

Další sportovní aktuality a pozvánky naleznete ZDE.