Gertruda Šafaříková-Pštrossová slaví 100 let. Sympatická dáma se těší výbornému zdraví a své životní jubileum oslavila skutečně důstojně. Popřát jí přišel sám starosta Prahy 1 Petr Hejma společně s ředitelkou Střediska sociálních služeb Praha 1 Helenou Čelišovou.

Sama oslavenkyně přichystala pro starostu a ostatní gratulanty občerstvení. Dárky a spoustu dalších dobrot obdržela samozřejmě od městské části, a tak se oslava proměnila v hody. Paní Gertruda, které nikdo neřekne jinak než Džina, zahrnula všechny přítomné nepřeberným množstvím historek ze svého života.

Ovládá celkem sedm světových jazyků včetně angličtiny, němčiny nebo italštiny. I proto často překvapuje cizince na ulicích, když je osloví v jejich rodném jazyce. Ostatně to patří k její největší zábavě. Pravidelně vyráží na procházky a ráda se baví s kýmkoliv, kdo jí na ulici osloví. „Není to jen o tom, že se lidé ptají, zdali nepotřebuji pomoct třeba s nákupem. Chtějí si se mnou normálně povídat. To mi dělá radost. Žijí tu skvělí lidé,“ řekla usměvavá jubilantka.

„Paní Gertrudě byste rozhodně sto let netipli. Vždyť si skoro všechno obstará sama, a ještě u toho stíhá občas zajít za kulturou nebo zábavou, kterou pořádá naše Středisko sociálních služeb. Přeji jí, aby nadále tolik sršela humorem, poučnými historkami a hlavně energií. Rozhodně se za ní ještě letos před Vánocemi zastavím,“ prohlásil během setkání starosta Petr Hejma.