Jako každý rok se i letos v Praze uskutečnily Svatojánské slavnosti NAVALIS jejich dějištěm se již tradičně stala 1. Městská část. Ani letos nechybělo Svatojánské procesí které šlo z Hradčan přes Karlův most až na Křižovnické náměstí.

Letošní 12. ročník slavností kvůli nařízení v souvislosti s bezpečnostními opatřeními konal v komornějším duchu. Praha 1 jako spolupořadatel přispěla na akci 30 tisíc korun.

Svatojánské slavnosti Navalis každoročně připomínají odkaz jedné z největších postav českých dějin svatého Jana Nepomuckého, jednoho z nejvýznamnějších Čechů historie, který je dodnes známý a uctívaný po celé Evropě i v zámoří a je patronem Čech, Bavorska, všech loďařů, vorařů, lodníků, gondoliérů, vodohospodářů, mlynářů, duchovních, cti, zpovědního tajemství anebo mostů.