Praha 1 a Malostranská beseda ještě tento týden nabídnou všem fanouškům výborné živé muziky sérii online koncertů, které budou z Malostranské besedy živě přenášeny na Facebooku a na www.praha1.cz. Poslední koncert této série proběhne ve čtvrtek 26. listopadu od 17:00, při kterém vystoupí šansoniérka Zlatka Bartošková.

Právě běží

Zlatka Bartošková – čtvrtek 26. listopadu 17:00-18:00

Koncert je možné živě sledovat na Facebookových stránkách:

https://www.facebook.com/praha1online/videos/290901928939710/

Šansoniérka Zlatka Bartošková zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři a skladatelé, jako např. Petr Ožana, Ondřej Suchý, Jarmila Hannah Čermáková nebo Jiří Toufar. Věnuje se zejména šansonu a každý měsíc koncertuje na malé scéně kavárny Činoherního klubu Praha. V Praze i mimo Prahu vystupuje se šansonovým recitálem za doprovodu pianisty Jiřího Toufara, houslistky Zuzany Grosmanové a kontrabasisty Ondřeje Šrámka.V říjnu 2019 pokřtila své nejnovější CD Poklona uctivá, která je Zlatčinou šestou deskou a žánrově se pohybuje od velmi osobně vyprávěných příběhů, přes barové náladovky až po hospodské odrhovačky.

Online koncerty z Malostranské besedy

Tato akce je v tuto chvíli potřeba jak kvůli umělcům, kterým chybí jejich publikum, tak i kvůli našim sousedům, kteří jsou v této obtížné době odříznuti od živé kultury. Velmi rádi umělcům i jejich fanouškům vycházíme vstříc,“ popsal starosta Praha 1 Petr Hejma.

„Připravte si monitory a displeje: když nemůžete vy přijít k nám, přijdeme my za vámi!“ vzkázal všem sousedům a příznivcům Malostranské besedy její umělecký ředitel David Hanzlík.

Online koncert z Malostranské besedy můžete sledovat na facebookových profilech @praha1online a @prahajedna a na webu www.praha1.cz

Proběhlé koncerty

Bára Zmeková

Bára Zmeková je mladá zpěvačka, autorka a multiinstrumentalistka. Ve svých skladbách míchá folk s jazzem, klasickou hudbu s hudbou elektronickou a střídá křehkost s humorným nadhledem. Byla nominovaná na ceny Anděl ve dvou hlavních kategoriích – objev roku a sólová interpretka.

Norbi Kovács

Norbi Kovács je v Praze dlouhodobě žijící kytarista ze slovensko-maďarského pomezí, který za svou dlouholetou kariéru hrál mimo jiné s Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio, Lokomotiva a Kybabu. Jeho sólové akustické koncerty vycházejí z klasických kytaristických forem, jako jsou ragtime a folk, které Norbi doplňuje o blues a koření gypsy jazzem a flamenkem.

Amelie Siba

Talentovaná pražská písničkářka, mistrně melancholických písní, které doprovází na kytaru.

Barbora Šampalíková & Petr Ožana

Mladá šansoniérka Barbora Šamplíková zpívá v orchestru Karla Vlacha, dále pak v Septet plus Dalibora Kaprase a působí i v divadle Semafor. Na klavír ji bude doprovázet Petr Ožana.

Forth Mountain

Nový hudební projekt Ondřeje Sychry, který od vydání lo-fi folkového EP Secret Sidewalk (kolem roku 2013) vystupoval různě po českých klubech a buskoval na ulicích ve skotském Edinburghu. Vidět ho mohli například návštěvníci koncertů Jamese Harriese, či kapely Zrní, kterým v minulosti předskakoval.

Tereza Balonová

V šesti letech se začala učit na kytaru na Základní umělecké škole. Ve dvanácti letech si začala skládat vlastní písničky, s kterými vystupuje. V sedmnácti letech v roce 2018 zvítězila na „velké“ Portě. Tam se potkala s členy kapely Jelen a po domluvě spolu odjeli turné v roce 2018 a 2019. Dále předskakovala například kapele Divokej Bill, Mirai nebo Davidu Kollerovi. Hraje za pomocí looperu. To znamená, že si v průběhu koncertu nahrává jednotlivé smyčky a poté s nimi dále pracuje. Tuto techniku nahrazující hraní s kapelou objevila u Randolfa Arrioly a Eda Sheerana. V roce 2018 vydala své první EP s názvem „Zhasni den“. Nyní dvacetiletá Tereza pracuje na nové desce, která by měla vyjít v roce 2021.

Radka Pavlovčinová a Dušan Marko

Souvrat

Hudební těleso Souvrat se pohybuje na české folkově alternativní scéně od roku 2017. V minulém roce vydali intimní album Dva konce, v současnosti pracují na druhé desce. Jejich písně jsou rozkročeny mezi melancholickou křehkostí a syrovou intenzitou. Souvrat dokazuje, že se dá příběh vyprávět bez patosu, zbytečných ozdob a potichu.

Cirkus Ponorka

Honza Ponocný v originální looping one man show. Efekty, dva mikrofony, kytara, hravost, improvizace, chytlavé melodie, dokonalá interakce s publikem. One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Kittchen

V roce 2011 pověsil Kittchen na svůj web ke stažení debutové album MENU, které na alternativní scéně vzbudilo slušný ohlas. Následující RADIO získalo Anděla a úspěšná byla i třetí deska KONTAKT. Během let Kittchen spolupracuje s divadlem, filmem, experimentuje s videem, vystavuje obrazy, remixuje. Většina jeho posluchačů ale zmiňuje především silné koncerty. Ať už ty sólové, nebo ty s bubeníkem Tomášem Neuwerthem a elektronickým mágem AID KIDEM.

20 Minutes – úterý 24. listopadu 17:00-18:00

20 Minutes je pražská art-popová kapela, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky – jednovaječná dvojčata.

Sestry Simona a Denisa Katzer za sebou mají hostování a spolupráce s významnými muzikanty české scény, (Mandrage, Adrian T. Bell, Tata Bojs, Holden Caulfield, LUNO) a stovku samostatných koncertů. Nabité zkušenosti uplatňují v jejich projektu 20 minutes, který odstartoval své působení v roce 2010.