Už podesáté se v parku na Kampě sešli příznivci tohoto nádherného koutu Prahy a jeho historie, ale také muziky, divadla a dalších forem umění, aby se s přáteli a sousedy pobavili a aby se hlavně připojili k myšlence, že „Kampa Střed Světa“, což je rovněž název této bohulibé akce. Ta zahrnuje konferenci, komentované vycházky po okolí a festival s koncerty, divadlem pro děti i dospělé a letos výstavou historických fotografií Jindřicha Eckerta.

„Festival Kampa Střed Světa je příkladem vydařené akce s dnes už poměrně dlouhou tradicí, kterou radnice velmi ráda podporuje, ale samotná organizace už je na místních aktivních občanech,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž sobotní festival slavnostně zahájil.

Po celé sobotní slunečné odpoledne byl park plný místních lidí i přespolních návštěvníků. Zatímco třeba zastupitel, farář a muzikant Sváťa Karásek vystoupil na pódiu, před pódiem mu spolu s ostatními fanoušky fandili radní Eva Špačková a zastupitel a muzikant Zdeněk Barták. Přípravu konference i festivalového programu má na svých bedrech řada dobrovolníků. „Děkuji všem lidem, kteří se na programu a organizaci podílejí, i všem věrným, kteří Kampu Střed Světa navštěvují,“ ocenil kavárník a spolupořadatel Martin Kotas.

Jak připomněl Jiří Kučera ze spolupořádajícího spolku KampaNula, akce Kampa Střed Světa vznikla před deseti lety jako reakce na tehdy plánovanou revitalizaci parku na Kampě. Letošní ročník odstartovala březnová konference za účasti místní široké i odborné veřejnosti, tento pátek pak na ni navázaly komentované vycházky a vše pak vyvrcholilo sobotním festivalem v parku, kde vystoupily kapely Budoár staré dámy, Schodiště, Trombenik a Sváťa Karásek a Svatopluk. V divadelním šapitó se pak o skvělou zábavu starala divadla T601 či Bohnická divadelní společnost.

Další informace: www.kampastredsveta.cz.