Už podruhé pozvaly Velvyslanectví Polské republiky, Polský institut a další organizace všechny milovníky Polska a cestování na piknik. Polský piknik. Opět se po roce konal v nádherných zahradách polské ambasády a nabídl jedinečný kulturní program a řadu lákadel zejména ze dvou Vojvodství – Dolnoslezského a Opolského.

„Polsko je krásná země, nám navíc velmi blízká, s níž máme výborné vztahy, a tak je jen dobře, že se našim turistům takto krásně prezentuje a že naši cestovatelé o ni mají stále větší zájem,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který Polský piknik opět podpořil. Připomněl zároveň spolupráci s varšavskou centrální městskou částí, stejně jako s centrálními částmi Bratislavy, Budapešti a Vídně. „Zatímco na celostátní úrovni funguje tzv. V4, my máme V5,“ poznamenal starosta s úsměvem.

Polský piknik nabídl ochutnávky gastronomických specialit i polského folkloru a kultury: polské šlágry i Muzeum pana Tadeáše, opolské filharmoniky i polské knihy, horalský folklor, kuchařskou show i dětský program, polské uzené speciality, chleba a další tradiční pečivo, vína, pirohy, „serniky“, koblihy, koláče, ale také krásná turistická místa či místní keramiku.

Už zdejší zahrady našeho velvyslanectví jsou určitě krásnou atrakcí, která pomáhá návštěvníkům přiblížit vybrané polské regiony a krásná místa a města plná historie i moderního života, a to vše zhruba už od tří hodin od Prahy,“ uvedl ředitel Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj, který všem milovníkům moře vřele doporučil dovolenou u toho polského.

Tak hezký výlet a krásnou dovolenou u našich polských přátel.

Další informace: www.polskyinstitut.cz.