Letos naposledy, ve sváteční atmosféře i náladě, se v Malostranské besedě konalo tradiční a oblíbené hudební setkání „Pohodové melodie pro starší a pokročilé“, které i tentokrát zcela zaplnilo besední sál a spokojeným divákům nabídlo skvělá vystoupení Jitky Molavcové, Karla Bláhy, Kamila Emanuela Gotta a Pavlíny Filipovské.

„Čas adventu by měl být časem zklidnění, rozjímání a očekávání a také samotné vánoční svátky bychom měli prožívat v klidu, což všem lidem moc přeji. A ten potřebný klid nám přinášejí i ´Pohodové melodie pro starší a pokročilé´,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Burgr, pod jehož záštitou se populární pořad koná.

I tentokrát, jak je u „melodií“ dobrým zvykem, byly dnes už legendární hity prokládané milým povídáním. A protože si písničky zpěváci pro malostranské setkání vybírali sami, patřily k jejich nejmilejším. „Moc jsem se na dnešní předvánoční setkání těšila a připravila jsem si na ně písně, které mám moc ráda a které měla ráda i moje maminka,“ prohlásila například Jitka Molavcová, jež si s sebou přinesla mimo jiné také buřinku – symbol Jiřího Šlitra a Semaforu, kam nastoupila před 50 lety.

Pořádně Malostranskou besedu rozpálil Karel Bláha, po kterém přišel Kamil Emanuel Moravec s nezapomenutelnými hity zlatého slavíka, a vše pak vyvrcholilo s Pavlínou Filipovskou, s níž si na závěr zazpíval celý sál.

Letošní rok a s ním i stávající ročník „Pohodových melodií pro starší a pokročilé“ pomalu končí, ale tak, jak se můžeme těšit na rok 2020, můžeme s radostí očekávat i další ročník tohoto hudebního pořadu. „S velkou radostí vám mohu potvrdit, že se tento oblíbený pořad bude konat i v příštím roce!“ pronesl hned na úvod moderátor a organizátor pořadu Jožka Zeman. A v Besedě z toho všichni měli radost.

Tak v příštím roce na shledanou!