Hurá, prázdniny jsou za rohem! Byl to vskutku velice náročný rok pro ty nejmladší obyvatele Prahy. A to si zaslouží odměnu. Na sto dvacet dětí z MŠ Národní si užilo skvělé dopoledne. Nadace Pražské děti ve spolupráci s Prahou 1 si v pondělí 28. června připravila loutkové představení přímo v parku za Staroměstskou radnicí. Akce byla součástí programu Kouzelný červen, který organizovala již zmíněná nadace.

Princezna na Hrášku a O princi z knížky, tyto dvě pohádky v podání herce Jana Hrubce z Dřevěného divadla byly pod korunami stromů na Staroměstském náměstí k vidění. Děti však nebyly jen pouhými diváky, ale do příběhů se mohly i interaktivně zapojit. Kromě dětí a paní učitelek přihlížel představení i starosta Prahy 1 Petr Hejma s místostarostkou Evou Špačkovou a ředitelkou Nadace Pražské děti Danou Maršálkovou.

„S úsměvem na tváři mohu konstatovat, že se celý Kouzelný červen organizovaný Nadací Pražské děti povedl. Těším se, že další akce budou pokračovat i o prázdninách,“ uvedla místostarostka Eva Špačková. „Jsem rád, že díky nadaci místo za Staroměstskou radnicí opět ožilo. Kde jsou děti, tam je dobře,“ doplnil starosta Petr Hejma.

„Největší radost mám z toho, že jsme v rámci nadace konečně mohli rozjet nejen kulturní, ale opět i sportovní akce pro naše děti včetně letních příměstských kempů. Doufáme, že to tak i vydrží,“ neskrývala spokojenost ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Přejme si to, aby měsíc červen byl začátkem bohaté série akcí pro děti, kterou už nikdy žádná pandemie nezastaví!