Legendární bazén Tyršova domu hostil o víkendu další amatérský plavecký závod, jehož nejlepší účastníci si domů odnesli poháry Prahy 1.

„Plavecké závody pořádané naší městskou částí jsou určeny pro všechny, kteří si rádi a v době závodů i bezplatně zaplavou. V žádném případě nám nejde o nějaké rekordy, ale o aktivní pohyb všech generací, a to včetně třeba školních kolektivů,“ vysvětlil 1. místostarosta David Bodeček, do jehož gesce spadá mj. i sport a který si závody nenechal ujít.

Hlavním organizátorem pak byl jako tradičně dlouholetý pedagog Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Karel Kovařovic. „Při našich závodech nevyhrávají jednotlivci, ale všichni, kteří rádi sportují a aktivně se pohybují,“ zdůraznil a vyzdvihl i účast plavců s handicapem. Pozval také všechny zájemce na další závody, které se budou konat v sobotu 8. června opět v Tyršově domě.

A kdo si kromě účastnických listů pro všechny odnesl domů pohár od Prahy 1?

V kategorii do 7 let Cecílie a Robert Saudkovi, v kategorii 8 až 12 let Tereza Dobešová, Antonín Indra, 15 až 18 Alžběta Pěnkavová, Tomáš Kovařovic, 19 až 35 Martin Riecz, Lensa Tesfayeová, 36 až 50 Pavlína Saudková, Pavel Dušek, 51 až 60 Petra Langová, Jiří Lutovský, 61 až 70 Monika Hášová, Tomáš Fabián a v kategorii nad 71 let Ivana Sklářová.

Všem gratulujeme a těšíme se na shledanou při dalších závodech i ostatních sportovních akcích.