První letní Plavání s Městskou částí Praha 1 hostil v sobotu Tyršův dům a možnost zaplavit si a zároveň otestovat svoji rychlost využilo více než padesát plavkyň a plavců. Včetně legendy plaveckých závodů v Praze 1 paní Marie Brdlíková.

„Když jsem zdravá, tak se připravuji opravdu pilně,“ uvedla paní Brdlíková, kvůli které má závod speciální kategorii nad 90 let a které podle jejích slov letos zdravíčko zatím moc nesloužilo.

Paní Brdlíkové, stejně jako vítězům všech kategorií, předali diplom a pohár zástupci radnice Lukáš Vesecký a Giancarlo Lamberti, kteří se rovněž zúčastnili závodu. „Děkuji všem, kteří dnes plavali a kteří tak podpořili propagaci sportování všech generací, od těch nejmenších až po ty skutečně nejstarší,“ uvedl Lukáš Vesecký, člen Komise pro životní prostředí Rady MČ Praha 1.

Hlavní a tradiční organizátor Plavání s Městskou částí Praha 1 Karel Kovařovic z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ocenil velmi dobrý počet plavců. „Plavali jsme v náhradním termínu, protože Tyršův dům zasáhla voda z přívalového deště, účast nás ale velmi mile překvapila,“ vyzdvihl a pozval všechny plavce na zatím neoficiální termín dalšího závodu, který by se měl konat 22. září.

V kategorii od 15 do 18 let tentokrát zvítězila Kateřina Matoušková, v kategorii od 19 do 35 let Eva Matoušková a Štěpán Krátký, od 36 do 50 let Jana Ovocná a Jakub Ráfl, od 51 do 60 let Monika Hášová a Tomáš Fabián, nad 60 let Anna Marie Kolářová a Jaroslav Šonka a nad 90 let Marie Brdlíková.

Další informace naleznete ZDE.