Pohodová muzika, jarní dílna pro děti, originální květinová výzdoba, polévka z medvědího česneku, chřest… Kozí plácek na Starém Městě ve středu 17. dubna hostil Aprílové rendez-vous.

„Kozí plácek má zcela osobitý genius loci, nezaměnitelné kouzlo staré Prahy. Máme to tady moc rádi, proto už devět let čtyřikrát do roka organizujeme různé sousedské akce,“ uvedla Janka Kellerová z pořadatelského Kozího spolku.

Účastníků neformálního setkání od 16. hodiny, kdy za slunečného aprílového počasí oficiálně začalo, postupně přibývalo. Pro ty malé byla připraveno sázení květin i výtvarná dílna, těm velkým vyhrávalo duo Jaroslav Diviš – Magdalena Ochotná, nabídce všelijakých jarně »laděných« dobrot nešlo odolat: bylinkové klobásky, domácí rebarborový koláč, chléb se škvarkovou či tvarohovou pomazánkou… „Co ochutnám, ještě nevím, ale vzhledem k tomu, že miluju jídlo, určitě toho ochutnám hodně,“ hlásil na začátku »randíčka« David Bodeček, který podle vlastních slov nedorazil jako první místostarosta, resp. radní pro kulturu a školství Prahy 1, ale jako »místňák«, obyvatel do Kozího plácku ústící ulice U Obecního dvora: „Chodím sem pokaždé, pro mě Aprílovým rendez-vous definitivně končí zima. Mám radost, že se do této akce zapojují podnikatelé z této oblasti, i z toho, že si lidé tu zdejší pohodu a neformální setkávání opravdu užívají.“

Pohodové atmosféry si »opravdu užívala« i starostka první městské části Terezie Radoměřská, která si s pořadateli připila sklenkou růžového prosecca: „Akce Kozího spolku velmi podporujeme – jsou projevem komunitního života, kterého na Praze 1 jinak příliš nemáme. Člověk tady potká spoustu přátel, probere věci pracovní i nepracovní. Já jsem tady vlastně přespolní, žiji na druhém břehu Vltavy, ale i tak si toto milé sousedské setkání ujít nenechám. Na »jedničce« jsme všichni sousedi…“