Pod Petřínskou rozhlednou lze najít více než oddych s krásným výhledem. Sestoupíte-li do malebných zákoutí na Újezdě, na rohu Hellichovy ulice vás čeká skvělé pohoštění v Pivnici pod Petřínem.

Restaurace, kterou již 11 let provozuje Jiří Mokrý, sází na kvalitu a osobní přístup. Jídla jsou z prvotřídních surovin, pivo z tanku a lidé přicházejí nejen za známými, ale i za obsluhou. „Asi třetinu hostů znám jménem a máme spolu přátelský vztah,“ usmívá se provozní Václav Pazourek. Díky sousedským setkáním tu Malá Strana dostává svému jménu.

Uvnitř najdete útulnou atmosféru dovedenou téměř k dokonalosti. Typické dřevěné stoly jsou pod úrovní chodníku, takže vás nevytrhne venkovní dění. Můžete polevit v denním shonu, pochutnat si na české kuchyni nebo si po náročném dni oddychnout u točeného Prazdroje. Večer se přítomným rozzáří lustr z pivních trubek, který personál vlastnoručně vyrobil. „Prostě rodinný přístup v každém směru!“ dodává Václav, sám bývalý hokejista, který miluje práci s lidmi.

Jídelníček skýtá ty nejlepší staročeské recepty a moderní postupy. S nabídkou piva se snoubí poctivý guláš či lahodná vepřová žebírka, a chcete-li zažít tradiční pokrm trochu jinak, vyzkoušejte originální salátové buřty s cibulí. Zkušenosti a láska k řemeslu zaručují blaho pro chuťové buňky, zkrátka místní kuchyně pro místní lidi. Přesvědčte se sami na obědě, večeři či krátkém posezení – v Pivnici pod Petřínem v Hellichově 5 na Malé Straně se na vás těší každý den od 11 hodin do půlnoci.