V neděli 21. dubna se uskutečnil závod Petřín 3x jinak 2024, který je součástí běžeckého seriálu Rozhledny v pohybu.

Závodníci zdolali výšiny Petřínu třemi způsoby. Hromadným startem započali výběh do vrchu dlouhý 1,27 kilometrů. Navázali cvalem přes 840 metrů dlouhou nezpevněnou cestu proloženou schody. A závod dokončili zdoláním 299 schodů Petřínské rozhledny. Na okruhu kolem Hladové zdi pod rozhlednou závodili pomocí štafety také rodiny s dětmi.

Zúčastnilo se jej celkem 43 běžců (15 v hlavním závodě, 1 štafeta a 27 dětí). Po propršeném začátku týdne se na závod počasí umoudřilo, a přestože bylo celkem chladno, nepršelo.

Tento závod je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u Petřínské rozhledny. Jsou to výběh 299 schodů rozhledny, běh do vrchu s hromadným startem o délce 1,27 km a intervalový výběh o délce 840 m. Časy ze všech běhů se sčítají do výsledného času

Vítězem  hlavního závodu se stal Milan Španko ze Slovenska v čase 13:52,0 min. Na druhém místě skončil Petr Kaňovský z AC Moravská Slavia Brno v čase 14:11,5 min a třetí Petr Soukup z Kovohutí Příbram v čase 14:37,3 min. První ženou v cíli byla Věra Jandečková čase 18:22,7 min, druhou Lenka Šibravová v čase 21:57,9 min.

Děti běžely své závody na okruhu kolem Hladové zdi. Vítězi dětských kategorií se stali Leonardo Felicetti z Prahy, Maria Klimešová (Bubble Gym), Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Beata Koutná (FC Viktoria Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Dominika Brázdová (ASK Dipoli), Ondřej Buchta (AC Falcon Rokycany), Julie Klimešová (PSK Olymp Praha) a Viola Kindlová (AC Falcon Rokycany).

Na Petříně se také děti mohly účastnit projektu Soutěžíme s Ihrem. Na programu byl tentokrát skok z místa. Nejlepších výkonů dosáhli Pavel Wendler – 190 cm, Martin Milner a Stella Kindlová – oba 1,85 cm. Tipovací soutěž vyhrál Miloslav Bečka.