První máj na Petříně – to jsou rozkvetlé stromy, zamilovaní a Karel Hynek Mácha – rozervaný romantický básník s tragickým osudem. Už popáté toto všechno spojilo Muzeum hlavního města Prahy, které za podpory Městské části Praha 1 pozvalo Pražany i návštěvníky hlavního města na „Den s Máchou“.

„První máj na Petříně je milou tradicí, která lidem připomíná lásku, romantickou báseň Máj a jednu z největších postav české literatury,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který každoročně první květnový den na Petřín přichází.

Letos ho, stejně jako všechny další návštěvníky, osobně přivítal básník Karel Hynek Mácha, s nímž se bylo možné pozdravit i vyfotit. Průvodcem pro děti i dospělé pak byl kouzelník Grino, který rovněž předváděl své umění.

Své umění předvedly i kvarteto Gadrew way, hrající klasickou i populární hudbu, a taneční soubor historického tance Alla Danza, který se tentokrát zaměřil na tance s milostným nábojem.

Součástí pěkného programu byla i soutěž o ceny věnované společností Knihy Dobrovský. Kdo chtěl, mohl si také domů odnést vlastnoručně vyrobené zamilované přáníčko.

Na milovníky pěkných knížek myslela i Městská knihovna, která na Petřín vyslala svoji „Knihovnu v krabici“, menší kolegyni populárního bibliobusu Oskar, což je mobilní pobočka Městské knihovny. Kde se v danou chvíli či den nachází, zjistíte >> ZDE <<

Mějte se rádi a čtěte. Obojí je dobře a obojí je pěkné.