Zveme vás na výstavu Pavly Michálkové, scénografky, módní návrhářky, textilní výtvarnice a herečky, jejíž fotografie si můžete do 22. února prohlédnout v sídle Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí 27.

Jedná se o fotografický dokument o části jedinečného díla Pavly Michálkové a o jejích některých projektech – výstavách, divadelních představeních i objektech, které prezentovala v rámci kulturních happeningů, jako byly například legendární Malostranské dvorky.

Pavla Michálková, výjimečná postava české výtvarné scény, patřila i za totality mezi významné osobnosti nezávislé kultury, a tomu odpovídal postoj tehdejších represivních orgánů. Policie zasahovala u Malostranských dvorků, po dvou hodinách zrušila instalaci ve Stromovce anebo buldozery zničila objekt stojící na chmelnici na Rakovnicku.

„V nesvobodném světě jsme si dokázali tu svobodu udělat,“ okomentovala tehdejší dění Pavla Michálková.

Vernisáž výstavy Pavly Michálkové se oprávněně těšila velkému zájmu. Těm z vás, kteří třeba ještě tvorbu a osobnost této umělkyně neznáte, určitě pomohou slova 1. místostarosty Prahy 1 Petra Burgra: „Kdybych byl Janem Nerudou, jedna z povídek by určitě patřila Pavle…“