Už třiadvacet let vydává Pavel Maurer svého průvodce Grand Restaurant, který veřejnosti, jež nechce jíst, pít ani žít „blbě“, představuje naše nejlepší a nejzajímavější restaurace. Tentokrát jsme ho nepotkali u prostřeného stolu, ale v Galerii 1, kam dorazil, aby si popovídal s pány z Prahy 1, návštěvníky pravidelného pořadu Vostrý kafe.

Vostrý kafe pořádáme už téměř dva roky a já jsem moc rád, že o něj mají lidé zájem, že naši hosté k nám rádi chodí a že jsou zajímaví. Jako Pavel Maurer, který už dlouhé roky pracuje na naší gastronomické osvětě,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který hosta v Galerii 1 přivítal.

Jak popsal Pavel Maurer, ve svém průvodci, jehož třiadvacáté vydání se blíží, každý rok nabízí přehled a hodnocení zhruba tisícovky restaurací, z nichž polovina je z Prahy. A jak s uspokojením konstatoval, restauracím v turisticky vytíženém centru se není třeba vyhýbat. „Zaplaťpánbůh, i na klasických turistických trasách můžete najít pár ´hezkých kousků´,“ prohlásil Pavel Maurer.

A jak se mění Češi jako strávníci? „Pořád ještě dáváme přednost plným talířům, a neřešíme tolik kvalitu surovin,“ odpověděl Pavel Maurer a dodal, že v tomto směru vývoj kvality nabídky českých restaurací předstihl vývoj v nás.

Více informací: www.grand-restaurant.cz.