Dlouhá 38, Staré Město

Červený vývěsní štít v Dlouhé ulici označuje jedno z posledních tradičních papírnictví v centru Prahy. Rodinné Papírnictví Dlouhá zde funguje již od roku 1994 a zaměřuje se na klientelu, která preferuje kvalitu a osobní přístup. V nabídce najdete školní potřeby, diáře, dárková balení, umělecké pomůcky a vybavení, ale i špičkové barvy pro profesionální  výtvarníky.

„Ne všem je blízký samoobslužný prodej, lidé se často chtějí i poradit,“ vysvětluje Patrik Baierle, který podnik převzal po svém otci zakladateli. „Po letech zkušeností jsem schopný odhadnout, co bude zákazníkovi nejlépe vyhovovat,“ říká a nelze mu nevěřit. Koneckonců nakupujete u profesionála. Pan Baierle je absolventem výtvarné SŠ a dlouhá léta se věnuje malování, restaurátorství a filmovým kulisám. Nabízí ty nejlepší domácí značky, jako jsou tradiční mistrovské barvy Umton či českobudějovický Koh-i-noor. Vyřídíte zde i záležitosti ohledně tisku, skenování a laminace, k vlastní prezentaci si pak můžete objednat razítka či vizitky.

Veškerý sortiment si lze nově prohlédnout také v e-shopu www.papirnictvipraha.cz. V tomto režimu také papírnictví pana Baierleho v době řádění koronaviru funguje. Doba obchodování moc nepřeje a majitel neustále přemýšlí o tom, jak vyhovět svým stálým i náhodným zákazníkům z běžného provozu. „Papírnictví je práce na celý život,“ uzavírá a ukazuje nám svou »kovidovou« otevírací dobu pro vydávání objednávek: pracovní dny 9 – 18 hodin.