Patnáctý květnový den je v Praze 1 už tradičně rezervován koncertu věnovanému příslušníkům zahraničních misí, válečným veteránům a jejich rodinám a nejbližším. Stará se o to za podpory Městské části Praha 1 Ústřední hudba Armády České republiky.

„Koncert Ústřední hudby Armády České republiky je poděkováním příslušníkům zahraničních misí, válečným veteránům i jejich blízkým, ale také městům a obcím, z nichž vojáci pocházejí,“ vysvětlil moderátor koncertu na Ovocném trhu Václav Žmolík.

Kromě vojenské hudby s dirigentem Jaroslavem Šípem na koncertě vystoupili například Lucie Silkenová, Radka Fišarová, Vlasta Horváth, Josef Cigánek nebo Jiří Rambousek.

„Tento tradiční koncert je určený těm, na které jsme po právu hrdí a kteří mají velkou zásluhu na dobrém jménu naší republiky v zahraničí i na demokracii u nás doma,“ ocenil příznivec Ústřední hudby Armády ČR a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.