Blíží se Vánoce, a tak již každý z nás přemýšlí o tom, jak obdaruje své nejbližší. Máme pro vás skvělý tip na místo, kde koupíte originální dárky od českých výrobců. Zajímavostí je, že majitel obchodu je Francouz.

Ano, opravdu vás nešálí zrak. Prvotřídní české výrobky od menších výrobců nabízí ve svém obchodě rodák z Bretaně Stéphane Corbet. V Praze žije již skoro dvacet let a před třemi lety si v Nerudově 6 otevřel roztomilý krámek. „Mým cílem bylo otevřít místo, kde si člověk může vybrat z bohaté nabídky lokálních produktů a zároveň bude moci poznat příběhy jednotlivých výrobců,“ vysvětluje Stéphane Corbet.

A co vlastně Orel & Friends nabízí? Sortiment je skutečně široký. Od unikátních hraček přes pohlednice a plakáty až po dekorace do bytu či oděvy. „Máme přes 40 českých dodavatelů a nabídka se samozřejmě obměňuje v závislosti na ročním období,“ říká majitel, který bude velice rád, když do jeho obchůdku zavítáte, protože český výrobek nemá být jen suvenýrem pro turisty. Má být důkazem, že poctivé řemeslo se v naší zemi ještě nezapomnělo.

Otevřeno je pondělí až neděle 11 – 18 hodin.