Udržet občanskou vybavenost v Městské části Praha 1 stojí její vedení velké úsilí, o to více člověk pookřeje, když chvátá Dlouhou ulicí a spatří starobylou ceduli s nápisem Oprava obuvi. Uvnitř krásného dvora je v rohu království pana Miloše Scholze.

V obuvnické dílně je atmosféra jako ve starém filmu. Za 22 let, kdy tato opravna slouží lidem na Starém Městě si lidé navykli za panem Scholzem chodit. Moc toho nenamluví a už vůbec nemá ve zvyku mluvit o sobě. V práci poslouchá oblíbené rádio, a pokud na opravu boty čekáte, posloucháte jej s ním.

Trochu složitější je to ovšem s lidmi, kteří si raději koupí nové boty, než by si nechali opravit staré. Navíc teď začíná sezona, ve které se chodí často jen v pantoflích, s těmi vydrží mnozí až do podzimu,“ posteskl si pan Scholz.

Koronakrize nebyla k řemeslu pana Scholze vůbec laskavá, protože se moc ani chodit nedalo a tím pádem se pochopitelně žádné boty neničily. Ale už se zase začali objevovat první zákazníci, kteří o provozovně vědí. Protože jak říká pan Scholz: „Nejdůležitější je zákazníkovi vyhovět. Já nemám ani telefon, ani mail, proto mi reklamu dělají ti, kteří se osobně přesvědčili, že své řemeslo mám rád a dávají tyto informace dál.

Mnohé opravy bot jsou na počkání a provozovna má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 18.00, v pátek od 10.00 do 15.00, Opravna obuvi, Dlouhá 729/37, Staré Město – Praha 1.

Informace o našich provozovnách, ale i další zajímavosti si můžete přečíst v radničním magazínu JEDNA.