Příměstský tábor pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Praha 1 zahájil už druhý turnus. A stejně jako před týdnem i tentokrát prvnímu dni přálo počasí měrou vrchovatou. Malí i velcí hasiči ale doufají, že tímto veškerá podobnost končí a že se nebudou opakovat průtrže mračen z druhé poloviny minulého týdne. Tak jim držme palce, i když moc dobře víme, že i za deště je na hasičském táboře o skvělou zábavu postaráno.

„Letos to je už pět let, co za mnou přišli naši dobrovolní hasiči se skvělou myšlenkou využití Loretánské zahrady pro potřeby tábora. Díky tomu tak oslavujeme páté narozeniny, které jsou o to veselejší, že můžeme všichni vidět, jak se na každý táborový ročník hasiči svědomitě připravují a jak je každý rok na táboře vždy něco nového,“ zavzpomínal a ocenil zároveň starosta Prahy 1 a vrchní velitel hasičstva po obou březích Vltavy Oldřich Lomecký.

„Kdybych měl dvěma slovy vystihnout náš příměstský tábor, asi bych použil spojení ´nezměrné úsilí´. To totiž přesně popisuje náročné měsíční přípravy tábora, které ve svém osobním volnu členové Sboru dobrovolných hasičů absolvovali,“ uvedl místostarosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Filip Dvořák, který zároveň ocenil podporu ze strany Městské části Praha 1, ale také Nadace ČEZ, Hlavního města Prahy, Nadace Pražské děti či sítě prodejen Žabka.

Pravé vojenské stany, z nichž jeden je velitelský, a tak se tam nesmí, požární nádrž, která kromě výcviku slouží i díky skluzavce k zasloužené zábavě, nové sprchy a toalety – to vše je stejné jako během prvního turnusu. Stejný je i úctyhodný počet pětapadesáti dětí, o které se stará šestnáct instruktorů z řad dobrovolných hasičů. O pečlivě připraveném programu nemluvě: www.hasicipraha1.cz/programove-schema. A to platí i o skvělé kuchyni Hradní stráže.

Co je nové, to jsou zkušenosti z minulého týdne. „Během prvního turnusu jsme poznali všechny tváře počasí, od počátečního vedra až po průtrže mračen. Museli jsme sice jednou dokonce přes noc sušit, ale všechny děti byly spokojené – a to je nejdůležitější,“ popsal „hlavas“ tábora Zdeněk „Kruťas“ Čihák.

Atmosféra tábora nadchla i zástupce sítě prodejen potravin Žabka, který prohlásil, že je na mladé hasiče hrdý, protože v době, kdy je podle jeho slov obtížné odtrhnout omladinu od moderních technologií, s velkým nasazením a zápalem absolvují náročný program tábora.

Hrdost, tentokrát na práci Sboru dobrovolných hasičů Praha 1, který kromě tábora během roku organizuje či spoluorganizuje řadu dalších akcí, vyjádřila pro změnu radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Loretánská zahrada bude po zbytek tohoto týdne patřit hasičům, na které bude, stejně jako vždy, dohlížet svatá Barbora, jejíž kaplička u zahrady prošla před dvěma lety, díky radnici a právě dobrovolným hasičům, citlivou rekonstrukcí.

Přijďte se podívat na Barboru i ty, které chrání. A kdybyste dorazili ve středu večer, uvidíte i bojovku a opékání buřtů. Pokud to nestihnete, tak se alespoň podívejte na www.hasicipraha1.cz


<iframe style=“height: 385px; width: 100%;“ src=“https://www.zonerama.com/Embed/Album/1816279?color=gray-dark&amp;autoplay=true&amp;vertical=false“ width=“300″ height=“150″ frameborder=“0″ scrolling=“no“></iframe>