Následujících čtrnáct dní se v areálu u Loretánského náměstí vystřídají dva týdenní turnusy dětí na oblíbeném příměstském táboře Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. I tentokrát mladí táborníci zcela naplnili kapacitu a jejich stále rostoucí zájem dokazuje, že letní kempy se dají pořádat i v centru Prahy. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta Petr Hejma s místostarostkou Evou Špačkovou.

Areál hasičů na Hradčanech nabízí unikátní prostředí pro všechny účastníky. Kromě vystavené profesionální techniky zde na táborníky čeká například také překážková dráha nebo nádherná vodní nádrž, kde si budou moci vyzkoušet hned několik činností. „Připraveni jsme i na neplavce. Za dobu, co tábor pořádáme, jsme naučili plavat již desítky dětí,“ řekl velitel Jednotky SDH Praha 1 Zdeněk Čihák.

Věk malých hasičů a hasiček se pohybuje mezi 7 až 14 lety. Starší děti zde pak plní roli praktikantů a pomáhají tak svým mladším kolegům s plněním nejrůznějších úkolů. Kromě čistě pohybových aktivit zde na táborníky čeká také řada ukázek práce nejen hasičů, ale také záchranářů či policie. Obědvat budou rovněž na vskutku jedinečném místě, a to ve společnosti vojáků Hradní stráže ve zdejších kasárnách.

Činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 si pochvaluje i Petr Hejma. „Je skvělé, že každým rokem naši hasiči o něco vylepšují tento unikátní tábor. Ještě větší radost mi pak dělá, že tento kemp natolik přispěl k popularizaci tohoto důležitého řemesla, že řada jeho bývalých účastníků zde plní roli vedoucích nebo se dokonce stávají profesionálními hasiči,“ prohlásil starosta.

„Já mám velikou radost, že každým rokem zde vidím víc a víc mladých hasiček. Holčičky totiž umí přidat každé činnosti trochu nový rozměr a dokazují tím, že tyto zajímavé pohybové aktivity nejsou doménou jen chlapců,“ kvitovala místostarostka Eva Špačková.

Všem táborníkům přejeme, aby se toho co nejvíce naučili, ale také, aby zde našli nové kamarády, se kterými si tábor užijí na maximum. O tom je totiž tento tábor především.

Ohni zmar!