Nejstarší krytý plavecký bazén v Praze opět přivítal nadšené plavce a plavkyně na oblíbených závodech. Účast byla letos opravdu hojná. V průběhu sobotního odpoledne se do vody pustilo celkem 47 sportovců nejrůznějších věkových kategorií. Plavat mohl každý jakýmkoliv stylem, a tak bylo závodění otevřené opravdu každému. Takovou akci si nemohl nechat ujít ani místostarosta Prahy 1 David Bodeček.

Plavání v bazénu Tyršova domu si pochvaloval každý účastník i samotní organizátoři. Účast byla na rozdíl od předešlého ročníku opravdu hojná, a tím vzrostla i konkurence mezi závodníky. Nejrychlejší čas na trati 100 m zaznamenal v kategorii mužů Václav Valtr s časem 1:10,3 vteřiny! Na stejné trati mezi ženami pak byla nejúspěšnější Pavlína Míčová. Mezi mimořádné výkony na trati 100 m patří i výkon mladíka Martina Pfeifera s časem 1:17,3 nebo Moniky Hášové s časem 1:48,7 vteřiny.

Máme radost z účasti zcela nových plavců a také, že zde dostali příležitost závodit i hendikepovaní. „Jsem moc rád, že zájem plavců o tyto závody roste. Jsem rád, že zde vidím zcela nové tváře, ale těší mě i to, že zde jsou i matadoři, kteří si plavání s Prahou 1 pravidelně nenechávají ujít,“ prohlásil místostarosta.