Hledáte nové knižní novinky od českých autorů? Přinášíme vám nové tipy na knížky. A pokud už nevíte, jak trávit současná omezení nebo případnou karanténu, využijte svůj čas a přečtěte si jednu z novinek.

Václava JandečkováSvědectví o smrti Jana Masaryka

Václava Jandečková ve své nové knize rekonstruuje přesvědčivou verzi událostí kolem smrti Jana Masaryka. Jádrem knihy je unikátní svědectví kriminalisty Vilibalda Hofmanna, zkušeného detektiva, který byl v osudné ráno 10. března 1948 v roli vyšetřovatele jako jeden z prvních přítomen v pražském Černínském paláci, na jehož nádvoří bylo nalezeno mrtvé tělo ministra zahraničí. Autorka knihy jeho svědectví nahrané na magnetofonový pásek objevila v rodině Hofmannova přítele Jindřicha Grulicha.

Martina Riebauerová – Psaní jako posedlost

Pronikavý knižní rozhovor s novinářem, popularizátorem vědy a spisovatelem Karlem Pacnerem vychází k jeho životnímu jubileu. Otázky pokládala zkušená publicistka Martina Riebauerová, šéfdramaturgyně Událostí, komentářů ČT. Nesměřují pouze do minulosti. Jsou velmi aktuální. Pacner reflektuje oblasti vědy i moderní historie s důrazem na špionáž s nebývalým přehledem. Vyjadřuje se k projektům Elona Muska stejně kompetentně jako k nebezpečí oligarchického pojetí řízení státu v době koronavirové.

Klára Aycox – Pech

Tři detektivní příběhy z české periferie, které spojuje jediné: Pech. Neortodoxní vyšetřovatel se svéráznou morálkou, který je dočasně povolán z Prahy do Liberce. Tam, u legendární trati tramvaje číslo 11, která spojuje Liberec s Jabloncem, začíná příběh, který Pecha zavede mezi členy místní romské komunity, ale taky mezi neonacisty. Těla dívek nalezená poblíž trati vyvolávají řadu otázek. Jak moc je třeba do případu zapletený Pechův bratr? Vyšetří Pech případ díky, nebo navzdory své komplikované povaze?

František Šmehlík – Slyšet jeleny zpívat

V horské osadě v Beskydech je nalezena brutálně zavražděná dívka a šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Dokážou se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?