Mladší i starší návštěvníci parku Lannova se již nyní mohou těšit z nových atrakcí, které jim toto krásné místo u řeky Vltavy nabízí. Všechny nové cvičební protahovací prvky splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky a zároveň jsou prakticky bezúdržbové. Vyzkoušet si je přišla osobně i místostarostka Prahy 1 Eva Špačková.

Všechny nové prvky jsou v nerezové úpravě v provedení anti-vandal. Vnější schránka tak například neumožňuje jejich posprejování. Zároveň vyžadují zcela minimální údržbu, kdy stačí pouze jednou ročně promazat jednotlivá ložiska. Došlo také k výměně povrchu. Ten je nyní jednolitý, a tedy ještě bezpečnější. Přidáno bylo i nové zábradlí, které sjednotí celkový vzhled parku.

Evu Špačkovou těší, že je prostor nyní ještě pestřejší než kdy předtím. „Tyto cvičební prvky umožňují každému vykonávat pohyb, který dává našemu tělu smysl. Proto budu ráda, když budou hojně využívány nejen dětmi z blízké ZŠ Gutha-Jarkovského, ale také ostatní mládeží, dospělými i seniory,“ konstatovala Eva Špačková.

Další cvičební a herní prvky se v parku Lannova začnou instalovat na jaře příštího roku.