V bezprostřední blízkosti hranice Prahy 1 a Praha 5 – Na újezdě v ulici Mělnická je znovuotevřená výstava našeho kolegy, fotografa Petra Našice.

Výstava byla zahájena přesně v době, kdy čas výstavám nepřál a pak byla po více než dva měsíce všem divákům uzavřena. Petr Našic, divadelní a filmový fotograf, jenž vystudoval pražskou DAMU a ve studiu pokračoval na Brooklyn Academy Of Music na ní představuje fotografie, které fotil při natáčení slavného oscarového filmu Amadeus.

„Byla to doba temna a nikdo neměl takové štěstí, ale byla to spíš klika, ne vysněné přání“ říká fotograf, který tuto možnost dostal na přímluvu architekta Josefa Svobody.

„V té době se vše nadmíru prověřovalo a hlídalo, veškeré aktivity byly nesvobodné a takřka nemožné, já bral spíš tuto zkušenost jako možnost u něčeho být a něco vidět. Miloš Forman byl skvělý a jeho štáb taky“,…dodává Petr Našic.

Jeho fotografie zdobí stěny příjemného Diversion Bistra, jsou na nich herci, kompars, filmový štáb a Malá Strana, jak si ji pamatujou pamětníci před rokem 1989. Na zdi je též dopis Miloše Formana, jeho poděkování umělci, který slavného pana režiséra svými fotkami nadchnul.

Zajděte se osobně podívat, udělejte si čas na sebe i na umění:

Diversion Bistro, Mělnická 12, Praha 1 Malá Strana