Švédská trojka, Santa Fé a Smršť – tak se nakonec seřadily na stupních vítězů nejlepší týmy tradičního a tradičně skvělého nohejbalového turnaje pořádaného Prahou 1, která navíc do turnaje vždy věnuje své poháry. Hrálo se na Františku.

Osm tříčlenných týmů bylo rozlosováno do dvou skupin a hrálo se systémem každý s každým pod dohledem soutěžního rozhodčího. Nutno sdělit, že se tohoto amatérského turnaje nadšenců účastní také někteří organizovaní, a tedy skvělí hráči. Proto je zvlášť třeba vyzdvihnout výkony nadšenců.

Praha 1 měla ve hře hned dvě želízka: do skupiny hrající o vítězství však prošlo jen mužstvo s názvem Smršť, v jehož dresu působí hlavní organizátor a také majitel známého instalatérství ve Všehrdově ulici Jan Kechner.

V lítých bitvách na hřišti vynikla, v tomto většinou mužském sportu, také jedna žena v týmu Švédská trojka. A je třeba zdůraznit, že tento tým postoupil až do finále, kam se prodral přes Smršť a kde zdolal Santa Fé.

Radní Prahy 1 Karel Grabein Procházka, který turnaj sledoval, při předávání pohárů pro nejlepší ocenil, že i při současné složité situaci si všichni uvědomují, že sport je jedna z možností, jak jí čelit. Drobné ceny si nakonec odnesly všechny zúčastněné týmy.

„Není důležité zvítězit, důležité je být na bedně!“ prohlásil nakonec s úsměvem spokojený Jan Kechner. To také bývávalo okřídleným heslem jeho předchůdce, dřívějšího organizátora turnajů, dnes už zesnulého Jindry Nejezchleby. Smršť po několika vítězstvích svůj úkol splnila…