Tradiční nohejbalový turnaj, který Praha 1 organizuje již mnoho let, se tentokrát konal v sobotu 26. června ve sportovním areálu u Nemocnice Na Františku. Naší městskou část v letošním roce reprezentovala dvě tříčlenná mužstva a v konkurenci dalších týmů si nevedla vůbec špatně.

Nohejbal je tradiční sport, který vznikl v tuzemsku a jeho popularita přetrvává dodnes. I proto se nohejbalové turnaje Prahy 1 těší pravidelně velkému zájmu. V sobotu panovalo horké počasí, a i přesto nebylo o kvalitní sportovní výkony na hřišti Na Františku nouze.

Kromě dvou týmů z MČ Prahy 1 se zde také utkaly například družstva z Prahy 5, Prahy 10 a dalších koutů hlavního města. Organizátor turnaje Jan Kechner si pochvaloval nejen pestré obsazení. „Musím říct, že v průběhu let se kvalita zápasů viditelně zvedá, a to je samozřejmě jedině dobře pro samotný turnaj,“ uvedl Kechner.

A jak si družstva Prahy 1 na turnaji vedla? V sedmičlenné tabulce jeden tým naší městské části obsadil šesté místo. Druhá trojice nohejbalistů Prahy 1, nesoucí název Smršť, ovšem vybojovala skvělé druhé místo. Uspořádat kvalitní turnaj, a ještě na něm uhrát výborný výsledek, tomu říkáme majstrštyk. Na další podobnou akci, doufejme, nebudeme čekat dlouho.

Hoši děkujeme!