Letos poprvé se sešli nohejbalisté na turnaji O pohár Městské části Praha 1, pořádaném v tělocvičně ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského. Turnaje se zúčastnily tyto týmy: Polokopyta, 2+1, MČ Praha 1, Školníci (z Prahy 1), Číďas team, Santa Fé, MČ Praha 3, Truhla (z Prahy 1) a MČ Praha 4. Jak ale organizátoři přiznali, seznam družstev by mohl být podstatně delší. Nohejbal je u nás prostě velmi populární…

„Mám radost, že byl o turnaj takový zájem a že se lidé různých generací rádi o víkendu sejdou, aby si společně zasportovali. Je dobře, že radnice bude, po útlumu v uplynulých letech, nohejbal i další sportovní aktivity naplno podporovat a organizovat,“ prohlásil radní Prahy 1 David Bodeček, pod jehož patronací a dohledem se celý turnaj konal.

David Bodeček se nejen ochotně zhostil slavnostního zahájení a závěrečného ocenění nejlepších týmů, ale i dlouhé hodiny při napínavých a velmi kvalitních zápasech poctivě všem fandil. „Jsem typem velmi emotivního fanouška, ale dnes jsem se přeci jen snažil držet v tomto směru zpátky,“ poznamenal s úsměvem.

Úroveň turnaje vyzdvihl i hlavní pořadatel Jan Kechner. „Byl to velkolepý turnaj, při kterém navíc panovala výborná nálada,“ ocenil boje, z nichž nakonec jako nejlepší vyšly na třetím místě tým 2+1, na druhém MČ Praha 1 a na prvním místě pak družstvo Santa Fé.

Nejúspěšnějším samozřejmě gratulujeme, ale zároveň dodáváme, že všechny hráčky a všichni hráči podali velmi dobré a bojovné výkony. Venku sice pršelo, ale oni si s přáteli pěkně zasportovali v tělocvičně a potom určitě, v nějaké příjemném prostředí, dohnali ten správný pitný režim…

No uznejte: znáte lepší sobotu? Prožít ji budete moct i vy, a to 8. června, kdy MČ Praha 1 uspořádá další nohejbalový turnaj, tentokrát už venku na hřišti Na Františku. Nezapomeňte se včas přihlásit, zájem bude určitě velký.

Více informací získáte a přihlásit se můžete na e-mailu: dorian.gaar@praha1.cz.