Nezisková organizace Senior fitnes z.s. od září znovu pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory na cvičebním místě v Praze 1. Díky finanční podpoře MČ Praha 1 je poplatek pro seniory minimální. Lekce zdravotního cvičení vedou kvalifikovaní a zkušení cvičitelé s respektem k přáním a potřebám starších lidí. Seznam cvičebních míst v tělocvičně a bazénu naleznete zde: https://www.seniorfitnes.cz/cm/cvicebni-mista/

Zdravotní cvičení – tolik populární pro cvičence zralého a staršího věku – pomáhá zejména od bolesti zad; pomáhá udržovat svaly, zlepšovat srdce, plíce a cévy; napomáhá trávení, obezitě, podporuje správnou činnost trávicí soustavy a v neposlední řadě bezesporu zlepšuje náladu. Pozitivní účinky zdravotního cvičení jsou podložené mnohaletým výzkumem a praktickými zkušenostmi odborníků ze Senior fitnes.

O Senior fitnes z.s. www.seniorfitnes.cz
Nezisková organizace Senior fitnes z.s. se specializuje na pohybové aktivity pro klienty starší 50 let již 15 let. Senior fitnes usiluje o zlepšení a udržení soběstačnosti a pohyblivosti preseniorů a seniorů a stabilizaci chronicky nemocných. Organizace byla založena v roce 2008 a navazuje na projekt Kardio klub Motol, který vznikal již v 80 letech minulého století na FTVS UK pod označením „Cvičení pro každý den.“ Organizace vyškolila více než 200 cvičitelů, má více než 5 000 cvičenců a více než 130 cvičebních míst v 11 krajích České republiky. Soustavně rozšiřuje nabídku pohybových a dalších zájmových aktivit pro klienty středního a staršího věku.