Gymnázium Jana Nerudy na Malé Straně všemi zasvěcenými zvané „Hellichovka“ pořádalo již 12. ročník svého svátku zvaný NeruDny. Akce, jako všechny předešlé, proběhla v režii a svépomoci studentů tohoto renomovaného malostranského gymnázia.

Slavnostní dvoudenní klání bylo odstartováno zpěvem smíšeného pěveckého sboru Gymnázia Jana Nerudy. Ředitelka školy Zuzana Wienerová neskrývala dojetí nad zpěvem svých svěřenců a zahájila akci spolu se starostkou městské části Praha 1 Terezií Radoměřskou.

Celé dva dny byly nabité atraktivním a poutavým programem. Letošní ročník byl věnován snům, jejich plnění a jejich moci. Studenti si pozvali do své budovy přednášející z různých oborů: literáty, vědce, umělce, novináře, politology a žurnalisty, lidi známé z veřejného, mediálního nebo uměleckého světa. V rámci debat, workshopů a přednášek se projevilo, že studenty škola inspiruje tak, že po vzdělání, vědění a informacích se pídí i dál mimo svou povinnou školní docházku. Akce byly přístupné pro rezidenty a návštěvníky z okolí, stejně tak i pro bývalé absolventy školy. Konaly se ve spolupráci s pedagogickým sborem i pracovníky gymnázia.

Nejen poznání, věda a umění byly na programu. V rámci celé akce byl přístupný bufet s mnoha lahůdkami, kde mohli návštěvníci ochutnat kuchařský a cukrářský um studentů a studentek. Fungoval zde blešák, jehož výtěžek bude příspěvkem na učební pomůcky do Středoafrické republiky v rámci akce “Škola hrou v SAR“. Mohli jste snít ve snící místnosti, malovat své sny a psát o nich anebo o nich debatovat. Návštěvníci se zde dozvěděli nejen o významu a důležitosti spánku, ale mohli také i s odborným doprovodem navštívit architektonické novinky Malé Strany.

„Takové akce mám rád, nadšení, elán a chuť dělat něco navíc, nad rámec svých povinností je mi blízké a těší mne. Studentské prostředí je velmi inspirující a tradice výborného zvuku Gymnázia Jana Nerudy pokračuje“, řekl místostarosta pro školství naší městské části David Bodeček.