Naši radnici navštívil vynikající hudebník Rudy Linka, kterého časopis Downbeat zařadil mezi deset nejlepších jazzových kytaristů světa a který od roku 2006 pořádá v Praze na Staroměstském náměstí a na náměstích dalších krásných českých a moravských měst dnes už světoznámý festival Bohemia JazzFest.

Ten za dobu své existence přilákal do České republiky to nejlepší, co jazzová hudba nabízí. Nutno dodat, že vstup na koncerty je pokaždé zdarma. „Moc rád jsem letošnímu ročníku udělil svoji záštitu a podporu a doufám, že obdobně k této jedinečné akci přistoupí i vedení hlavního města,“ prohlásil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Rudy Linka se narodil roku 1960 v Praze a ve svých devatenácti letech emigroval z tehdejšího Československa do Švédska, kde se oženil. Od roku 1985 žije se svou ženou ve Spojených státech. Studoval na pražské konzervatoři u Karla Velebného, klasickou kytaru a kompozici ve Stockholmu a získal i stipendium na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, kde studoval u Jimiho Halla a Johna Abercrombieho. Soukromé lekce kytarové hry dostával také od legendárního Johna Scofielda.

Za svou kariéru vydal u prestižních hudebních labelů řadu CD, na nichž spolupracoval s renomovanými hudebníky jako například s kontrabasistou Georgem Mrazem, trumpetistou Milesem Evansem nebo právě s kytaristou Johnem Scofieldem.

Je autorem jedné z nejpravdivějších vět: „Není nic modernějšího než jazz“.

Na shledanou při 15. ročníku Bohemia JazzFest!