Chcete jít na výstavu? No kdo by nechtěl? Přenést se místo stresu a obav do prostředí klidu a krásy. Jenže nemůžeme. Národní galerie ale přichází s projektem online prohlídek výstav, které byly sice třeba již otevřeny, ale díky vládním opatřením do výstavních prostor nikdo nesmí. Výstavní plán pro rok 2020 se nepodaří dodržet; přípravy na výstavy, které se měly otevřít v dubnu a květnu sice pokračují, ale zatím vůbec není jisté, jak to s nimi bude. O vývoji situace se proto nejlépe dozvíte na Facebooku Národní galerie.

Ovšem i takový objekt, jako je NG, se již podařilo alespoň z části přenést na sociální sítě. Ať už na Facebook, Instagram nebo YouTube.  A tak Národní galerie zase ožila alespoň virtuálně a vás čekají živé přenosy z výstav a expozic NG. A my vás můžeme pozvat do Národní galerie ať už na prohlídku všech objektů, nebo na jedinečné setkání s tvorbou Kurta Gebauera, které slovem doprovází kurátor výstavy, ředitel Sbírky moderního a současného umění Michal Novotný. Tak ucelenou výstavu sochař a malíř, který patří mezi naše nejvýznamnější postavy 20. století, ještě nikdy neměl.

Specialitou Národní galerie je kanál YouTube, na kterém můžete vidět restaurování vybraných děl z expozice Staří mistři a 1796-1918. Nemusíte se vůbec obávat, že je nabízeného programu málo, galerie má totiž hodně bohatý archiv děl, který stále doplňuje. V klidu domova se tak můžete soustředit na ty nejjemnější detaily vzácných děl. Nově uvidíte také do zákulisí objektů Národní galerie a uvidíte při práci její odborné pracovníky.

Ani na děti pracovníci NG nezapomínají. A tak se i tato instituce zapojuje do edukačních programů.

Tak se pěkně usaďte a klikněte na https://www.ngprague.cz/detail-novinky/ngp-online